Tsukiji imedemaa

2016; Režissöör: Naotaro Endo; Pikkus: 111 min

jap eng est

Maailma suurim kalaturg kolis 80 aastat tagasi Tokyo kesklinnast Tsukiji linnaossa ning kõik need aastad on elu siin turul keenud. Sellest tulenevalt on turg saanud hüüdnime "Jaapani keedupott". Turult ostetud toiduained on muutunud Jaapani söögikordade kultuuri (washoku) lahutamatuks osaks, mis on lisatud UNESCO mittemateriaalsete kultuuripärandite nimekirja. Teejuhtideks Tsukiji maagilisse maailma on Jaapani parimad kokad. Teiste seas astub kaamera ette Jiro Ono, Michelini tähti pälvinud sushirestorani omanik ja dokumentaalfilmi "Jiro unistus sushist" peategelane.

JAFF’i lõpufilmiks sai valitud dokumentaalfilm maailma suurimast kalaturust Tsukijist. 80 aastat tagasi kolis turg Tokyo kesklinnast Tsukiji linnaossa ning kõik need aastad on elu siin turul keenud. Sellest tulenevalt on turg saanud hüüdnime „Jaapani keevkatel“. Turult osetetud toiduained on muutunud Jaapani söögikordade kultuuri (washoku) lahutamatuks osaks, mida on lisatud UNESCO mittemateriaalsete kultuurpärandite nimekirja.

Teejuhtideks Tsukiji maagilises maailmas on meil Jaapani parimad kokad. Muuhulgas astub kaamera ette Jiro Ono, Michelini tähti pälvinud sushirestorani omanik ja dokumentaalfilmi „Jiro unistus sushist“ peatäht.

Seansid

JAFFi sõbrad